6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Благодарение на Кина македонската полиција доби заштитни маски и гел за дезинфекција.

Благодарение на Кина македонската полиција доби заштитни маски и гел за дезинфекција.

Translate (Eng):[gtranslate]

Кинеската амбасадата во Скопје денеска донираше медицинско-хигиенски материјали наменети за заштита на полициските службеници, кои заедно со здравствените работници се на првата линија во борбата со коронавирусот, соопшти МВР.

Министерот Наќе Чулев денеска изрази благодарност, до како што рече, кинеските пријатели за хуманата донација, изразувајќи надеж дека и во периодот што претстои ќе можеме да се потпреме едни на други во насока на глобално надминување на оваа пандемија.

РЕКЛАМА
- Реклами -