8.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаСветИталија - Ова слатко бебенце го победи корона вирусот

Италија – Ова слатко бебенце го победи корона вирусот

Шестмесечниот Леонард излезе како победник во борбата со коронавирусот,

После 50 дена борба малиот Лео е  излечен е од Ковид-19, а неговата весела фотографија го заобиколи светот.

-Ова не би го посакала на ниту една мајка. Кога му се покачи температурата, знаев дека е болен, па срцето почна забрзано да ми чука, мојот сопруг има колега кој се разболел од вирусот, рекла сега пресреќната мајка.

-Денеска имаме причина за насмевка и среќа, рекол градоначалникот на општина Корбета.

-Благодарам многу, Лео. Благодарност до твоите родители што не се откажаа. Донесоа топлина во сите срца на жителите на Корбета, додаде тој во своето обраќање.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...