23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Свет Италија - Ова слатко бебенце го победи корона вирусот

Италија – Ова слатко бебенце го победи корона вирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Шестмесечниот Леонард излезе како победник во борбата со коронавирусот,

После 50 дена борба малиот Лео е  излечен е од Ковид-19, а неговата весела фотографија го заобиколи светот.

-Ова не би го посакала на ниту една мајка. Кога му се покачи температурата, знаев дека е болен, па срцето почна забрзано да ми чука, мојот сопруг има колега кој се разболел од вирусот, рекла сега пресреќната мајка.

РЕКЛАМА

-Денеска имаме причина за насмевка и среќа, рекол градоначалникот на општина Корбета.

-Благодарам многу, Лео. Благодарност до твоите родители што не се откажаа. Донесоа топлина во сите срца на жителите на Корбета, додаде тој во своето обраќање.

 

- Реклами -