6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Се огласи девојчето од Штип: Се плашев да ги пријавам во полиција...

Се огласи девојчето од Штип: Се плашев да ги пријавам во полиција бидеќи ми се закануваа.(Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Се огласи нападнатата девојката од Штип, изјавува дека настанот се случил пред два месеци. Таа вели дека била тепана на две различни локации и ги посочува имињата на насилниците што ја тепале. Случајот до денеска не го пријавила во полиција зашто добивала закани и била исплашена.

Полицијата ги идентификуваше двајцата насилници и ги уапси. Во соопштението од МВР се виле:

„Во врска со видеото кое утрово се споделува на социјалните мрежи, ја информираме јавноста дека од страна на Секторот за внатрешни работи Штип преземени се мерки за утврдување на идентитетот на лицата и тие се лишени од слобода. Станува збор за С.А и П.Р

РЕКЛАМА

- Реклами -