26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаИ оваа година бесплантни Новогодишни Пакетчиња за сите дечиња во Охрид !!!

И оваа година бесплантни Новогодишни Пакетчиња за сите дечиња во Охрид !!!

Популарниот Wik Kakarotski по големиот успех од минатата година, и оваа Нова година најавува акција за додекување новогодишни пакетчиња за многу деца во Охрид.

Пакетчиња за сите дечиња, Сезона 2. Уште пред да објавам, ми се јавија добри луѓе кои слушнале само добри зборови за ланската акција и се приклучија за да израдвиме уште појќе дечиња годинава. Благодарност до сите кои помогнаа, комплетс „Мизо“ и моите пријателчиња Штеф од Охрид и Даниел, охриѓанец во странство, а и до анонимната девојка кои први го подржаја проектот „Пакетчиња за сите дечиња“. Само првиот ден собравме 197 пакетчиња. Ве повикувам сите да бидете хумани, неморат преку мене, ами да дајте онаму кај шо требит за да се радвет најмладите во овие тешки и црни времиња, порача во негов стил на социјалните мрежи Wik.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...