-2.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Се трага по 17-годишно девојче од Скопје

Се трага по 17-годишно девојче од Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

Во Полициската станица Карпош, вчера во 15 часот било пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение во Скопје се оддалечила нивната штитеничка М.Е.(17).

Таа и претходно во неколку наврати се оддалечувала и била враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

РЕКЛАМА