5.8 C
Ohrid
вторник, април 20, 2021
Почетна Македонија Велес - Го вратиле од инфективно па починал по неколку часа- се...

Велес – Го вратиле од инфективно па починал по неколку часа- се чекаат резултатите од Корона

Translate (Eng):[gtranslate]

Велешанец кој бил однесен со Брза помош на Клиниката за инфективни болести-Велес, не бил примен од дежурниот персонал,  за по неколку часа состојбата нагло да му се влоши, по што починал, дознава „А1он“. Станува збор за повозрасно лице кое имало над 70 години, чие семејство се сомневало дека можеби е заболен од коронавирус.

 

На велешанецот му била направена епидемиолошка анкета за коронавирус од страна на Центарот за јавно здравје-Велес вчера во попладните часови, објаснуваат оттаму за „А1он“. Резултатите се уште не се готови.

РЕКЛАМА

 

 

 

 

- Реклами -