28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија ММФ ни одобри 175,2 милиони евра за поддршка на мерките против коронавирусот

ММФ ни одобри 175,2 милиони евра за поддршка на мерките против коронавирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) позитивно одговорил на барањето на нашата земја да ѝ биде одобрен Инструментот за брзо финансирање во висина од 175,2 милиони евра како помош за финансирањето на мерките за здравствена и макроекономска стабилизација и исполнување на потребите на билансот на плаќање кои произлегуваат од појавата на КОВИД-19.

РЕКЛАМА
- Реклами -