9 C
Ohrid
среда, април 14, 2021
Почетна Македонија Вработените во македонските болници бараат заштитни маски, капи, и.т.н. Ова се само...

Вработените во македонските болници бараат заштитни маски, капи, и.т.н. Ова се само дел од повиците за помош.

Translate (Eng):[gtranslate]

Дали има некој да донира маски за поликлиника Јане Сандански? Струмичка болница бара капи… Ова се само дел од повиците на социјалните мрежи преку кои вработени во здравството бараат помош, донации за заштита при нивната работа додека се борат со корона вирусот. Медицински персонал буквално од цела Македонија бара помош од различни организации за донирање на заштитни маски, ракавици, скафандери, капи и каљачи наместо сето тоа да им биде обезбедено од државата и Министерството за здравство.

РЕКЛАМА

Извор: република

- Реклами -