7.8 C
Ohrid
четврток, март 4, 2021
Почетна Македонија Општина Аеродром ќе додели компјутери за учениците од ранливите категории

Општина Аеродром ќе додели компјутери за учениците од ранливите категории

Translate (Eng):[gtranslate]

Училиштата во Општина Аеродром обезбедија компјутери за учениците од социјално ранливите категории, со цел непречено одвивање на онлајн-наставата.

„На овој начин, сите ученици ќе имаат можност да се вклучат во алтернативниот вид настава преку платформата Гугл класрум“, велат од Општина Аеродром.

Во Општина Аеродром, како што наведоа, успешно се одвива онлајн-наставата во сите училишта и детски градинки, а се спроведе како резултат на затворањето на училиштата и мерките на Владата за спречување на ширењето на ковид-19.

РЕКЛАМА
- Реклами -