6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Спасоски: Јас предлгам Велигден и Рамазан да ги поминеме дома, а пораките...

Спасоски: Јас предлгам Велигден и Рамазан да ги поминеме дома, а пораките и честитките верниците да си ги упатат преку телефон.

Translate (Eng):[gtranslate]

Велигден и Рамазан мора да ги поминеме дома, рече премиерот Оливер Спасовски
додавајќи дека пораките и честитките верниците да си ги упатат преку телефон, а не
собрани кај роднините.
„Тоа нема да нѐ направи послаби верници, напротив, тоа ќе ни го зајакне духот зашто
сите знаеме дека со тоа спасуваме живот“, рече Спасовски на денешната прес
конференција со министерот за здрватсво Венко Филипче.

РЕКЛАМА
- Реклами -