28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Шилегов откри нова болест во Македонија, Ковид-18 !!

Шилегов откри нова болест во Македонија, Ковид-18 !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Ковид-19 е наречен (бидејќи се појави во 2019-та година), вирусот кој сее страв низ цел свет, а секако и во нашата држава.

Но градоначалникот Шилегов откри нов вирус под името Ковид-18, е сега незнаеме дали уште во 2018 овој вирус е појавен или се работи за некоја грешка.

Но очигледно се има работено за грешка бидејќи статусот на градоначалникот Шилегов е веќе преправен.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -