17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаШилегов откри нова болест во Македонија, Ковид-18 !!

Шилегов откри нова болест во Македонија, Ковид-18 !!

Ковид-19 е наречен (бидејќи се појави во 2019-та година), вирусот кој сее страв низ цел свет, а секако и во нашата држава.

Но градоначалникот Шилегов откри нов вирус под името Ковид-18, е сега незнаеме дали уште во 2018 овој вирус е појавен или се работи за некоја грешка.

Но очигледно се има работено за грешка бидејќи статусот на градоначалникот Шилегов е веќе преправен.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...