6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Во Македонија денес се регистрирани 29 нови случаеви на корона, и 4...

Во Македонија денес се регистрирани 29 нови случаеви на корона, и 4 починати.

Translate (Eng):[gtranslate]

На Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје починаа 4 пациенти заболени од коронавирус:

Пациент од Куманово (52г), пациентка од Лабуништа-Струга (65г), пациентка од Челопек – Тетово (62г) и една пациентка од Штип (81г).

Во Куманово дома почина уште еден пациент потврден на вирусот на возраст од 53 години. Во изминатите 24 часа, регистрирани се 29 нови случаи, позитивни на коронавирусот.

РЕКЛАМА

По градови:

Скопје – 15,

Куманово -7,

Прилеп – 1,

Струга 3

Кочани – 3.

Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во нашата земја изнесува 599 лица.

Според местото на живеење, досега случаи на Ковид -19 се регистрирани во: Скопје – 254 Куманово – 128 Дебар – 49 Штип-20 Прилеп –34 Тетово – 29 Струга – 28 Велес – 10 Битола –6 Охрид –3 Кавадарци – 2 Гостивар – 4 Гевглелија – 4 Струмица – 2 Крива Паланка- 3 Радовиш -4 Крушево – 2 Кочани – 17 Во изминатото деноноќие направени се 386 теста.

- Реклами -