21.8 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Свет ПОЧИНАА ЗАЕДНО ОД КОРОНА ПО 50 ГОДИНИ БРАЧЕН ЖИВОТ

ПОЧИНАА ЗАЕДНО ОД КОРОНА ПО 50 ГОДИНИ БРАЧЕН ЖИВОТ

Translate (Eng):[gtranslate]

Стујарт Бејкер на 74 години и неговата две години помлада сопруга Андријана речиси истовремено починаа од коронавирус по 51 година брачен живот.

За трагичниот настан соопштил нивниот син, кој пред локалните медиуми изјавил дека двајцата биле неразделни и дури во овој трагичен момент си заминале брзо еден по друг, во временско растојание од само шест минути.

Стјуарт и Андријана кон средината на март се заразиле со коронавирус. Стјуарт, незнаејќи дека е заразен со Ковид-19, бил примен во болница, а Адријана останала дома.

РЕКЛАМА

Кога дознала дека на сопругот му се влошила состојбата и оти е префрлен на интензивна нега, односно дека е дефинитивно позитивен на коронавирусот, пошла и таа да се тестира.

Тогаш и нејзе ѝ се слошило. Синот на Стјуарт и Андријана, Бади Бејкер ги повикува сите да бидат свесни и внимателни и да ги следат препораките на лекарите и стручните лица.

извор трибуна.мк

 

- Реклами -