12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаСветOткако во Тирана беше запалено и искинато српското знаме, Рама порача: Бог...

Oткако во Тирана беше запалено и искинато српското знаме, Рама порача: Бог да ја спаси Албанија од будали“

Албанскиот премиер Еди Рама на платформата „Тик Ток“ го објави моментот кога еден млад човек, учесник во протестот, се обидел да го извлече српското знаме поставено на јарбол на плоштадот „Народни херои“ среде Тирана.

Како што напиша Рама човекот успеал да скине половина од знамето, а останатото останало на столбот.

Младиот човек паднал од значителна висина, како што пишува Рама.

-Јас предавник а овој патриот така се паѓа а! Бог да ја спаси Албанија од будали“ напиша Рама.

Тој претходно одговори и на граѓанин поради поставените српски знамиња на булеварот наведувајќи дека кога и тој бил во Белград се виореле албански знамиња.

Како што јави агенцијата Балкан веб во Тирана вечерва запалено е српско знаме.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...