4.5 C
Ohrid
вторник, април 20, 2021
Почетна Свет Роденденско изненадување во монтажна болница: Славеникот со солзи во очите (ВИДЕО)

Роденденско изненадување во монтажна болница: Славеникот со солзи во очите (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Снимката настаната во монтажната италијанска болница го разнежни светот. Ниту коронавирусот не можеше да ги спречи роденденските прослави на пациентите.

Медицинскиот персонал од монтажната болница во град во Пиаченца одлучи на својот пациент Бруно да му го честита роденденот со торта и песна.

Екипата облечена со заштитна облека влезе во импровизираната болница, подигната од италијанската војска, и му ја испеа роденденската песна на Бруно.

РЕКЛАМА

Славеникот не можеше да ги задржи солзите изненаден од овој потег, но и од измешаните емоции дека роденденот го минува во болница како позитивен случај на ковид-19 и со една желба, што поскоро завршување на пандемијата со што помалку жртви.

извор убавина и здравје

 

- Реклами -