5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаСветЕксклузивно: Синот на претседателот Вучиќ, Даниело заразен со коронавирус !!

Ексклузивно: Синот на претседателот Вучиќ, Даниело заразен со коронавирус !!

Данило Вучиќ, син на српскиот претседател Александар Вучиќ, е примен на Клиниката за инфективни болести за коронавирус.

Данило Вучиќ е заразен со злобен вирус и сега е на лекување.

Оваа вест ја објави на Инстаграм самиот претседател.

Тој истакна дека предавањето не е опција и рече: „Сине, ќе победиш!“

– Кога се започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Моето првородено беше заразено со коронавирус, а неговата клиничка слика беше таква што беше примена на Клиниката за инфективни болести. Сине, ќе победиш. Тато те сака, сите те сакаме! – напиша Вучиќ на Инстаграм.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...