7.9 C
Ohrid
сабота, март 6, 2021
Почетна Македонија Работата се уште не може да се стави под контрола: Денеска 46...

Работата се уште не може да се стави под контрола: Денеска 46 нови случаи на Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Во изминатото деноноќие се потврдени 46 нови случаи на Ковид-19. Со ова бројката на дијагностицирани случаи во државата е 663 лица.

Новопотврдените случаи се во градовите: Скопје –12, Куманово – 13, Прилеп – 8, Тетово -1, Струга – 2 , Велес – 8, Кочани – 1, Пробиштип – 1.

Во изминатото деноноќие направени се 341 теста. Досега во земјата се направени 6.571 тестирања на Ковид-19.

РЕКЛАМА

Починатата родилка од Куманово, за која што вчера попладне инормираше Министерството за здравство, ќе биде евидентирана во денешниот извештај на ИЈЗ.

- Реклами -