5.4 C
Ohrid
четврток, ноември 26, 2020
Почетна Македонија Татко и син од Гостивар донираа 400 оброци за дежурните лекари, пожарникари...

Татко и син од Гостивар донираа 400 оброци за дежурните лекари, пожарникари и полицајци во Тетово и Гостивар.

Translate (Eng):[gtranslate]

Таткото Бесим и Хамит Латифи, сопсвеници на ресторанот „New Albis Гостивар“ поделија 400 оброци за дежурните во болницата во Тетово, Комуналец-Тетово и полицијата и противпожарната единица Тетово.

РЕКЛАМА
- Реклами -