4.5 C
Ohrid
вторник, април 20, 2021
Почетна Македонија Речено сторено градоначалникот ги извади од полиција приведените лица..

Речено сторено градоначалникот ги извади од полиција приведените лица..

Translate (Eng):[gtranslate]

Во населбата Ченто каде доцна вечерва се случи револт од страна на граѓаните поради приведување на лице кое наводно го прекршувало полицискиот час, сега состојбата се смирува, јавува репортерот на ТВ21 од лице место.

За Телевизија 21 зборуваше и лицето кое било притворено од страна на полицијата и рече дека веднаш било ослободено. На прашање на ТВ21, рече дека се случило тоа бидејќи биле неколку лица во дворот, но дека тоа не било ништо сериозно.

Додава дека од страна на полицијата не била користена сила врз него.

РЕКЛАМА

Репортерската екипа на ТВ21 останува на терен.

- Реклами -