6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Шило Магазин дојде до ексклузивно видео зошто биле протестите во Сингелиќ !!

Шило Магазин дојде до ексклузивно видео зошто биле протестите во Сингелиќ !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Граѓаните се надвор од своите домови, создадена е голема група во знак на протест во Сингелиќ.

Како што велат граѓаните се изреволтирале кога полицијата упаднала во дворовите на неколку луѓе и ги привела бидеќи играле карти…

Неофицијално три лица се приведени. Градоначалникот кажува дека ќе ги вратат истите лица за час до два нема да има никаков проблем тоа било процедура за време на полициски час, но тоа виедео е избришано од фб каде што се имитуваа во живо..

РЕКЛАМА

Во ова видео може да погледнете како играат карти групирани по повеќе лица….

@miirsadmsh♬ Suono Polizia Usa – Police Siren Usa – S!Uoni

 

- Реклами -