9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаШило Магазин дојде до ексклузивно видео зошто биле протестите во Сингелиќ !!

Шило Магазин дојде до ексклузивно видео зошто биле протестите во Сингелиќ !!

Граѓаните се надвор од своите домови, создадена е голема група во знак на протест во Сингелиќ.

Како што велат граѓаните се изреволтирале кога полицијата упаднала во дворовите на неколку луѓе и ги привела бидеќи играле карти…

Неофицијално три лица се приведени. Градоначалникот кажува дека ќе ги вратат истите лица за час до два нема да има никаков проблем тоа било процедура за време на полициски час, но тоа виедео е избришано од фб каде што се имитуваа во живо..

Во ова видео може да погледнете како играат карти групирани по повеќе лица….

@miirsadmsh♬ Suono Polizia Usa – Police Siren Usa – S!Uoni

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...