6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Вработен во лабораторијата на Детска клиника заразен со Ковид-19

Вработен во лабораторијата на Детска клиника заразен со Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше за новозаболените лица со коронавирус во земјава.

-Денеска е потврден пациент којшто е вработен во лабораторијата на Универзитетската клиника за детски болести, позитивен на Ковид-19 , случајот е изолиран, епидемиолозите направија анализа. Четири од 18 вработени се во изолација- рече Филипче.

Стабилни се двете бебиња, кои се најмладите пациенти заразени со коронавирусот.

РЕКЛАМА
- Реклами -