8 C
Ohrid
четврток, април 15, 2021
Почетна Македонија Чулев: Нема кај мене Хасан-Масан-Асан кој сака нека е сите ќе одговараат...

Чулев: Нема кај мене Хасан-Масан-Асан кој сака нека е сите ќе одговараат пред законот

Translate (Eng):[gtranslate]

Додека сум јас министер нема да има селективна примена на законите за ниту еден граѓанин без разлика на нивната партиска, политичка, верска или етничка припадност, изјави министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за емисијата „Што не е јасно“ на ТВ Алфа.

Зборувајќи за настаните од населбата Ченто каде беа уапсени 3 лица а денеска се поднесуваат повеќе кривични пријави Чулев вели дека без разлика дали оние што се огрешиле пред законот се викаат Хасан, Масан, Хисни или Христијан тие ќе бидат процесирани согласно законите и сите ќе оговараат кои погрешиле.

РЕКЛАМА
- Реклами -