18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија Мицкоски негативен на Ковид-19, утре излегува од карантин.

Мицкоски негативен на Ковид-19, утре излегува од карантин.

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку својот Фејсбук профил објави дека излегува од домашната изолација откако и вториот тест што му го направиле е негативен.

Тој на сите кои се инфицирани од Ковид-19 им посака добро побрзо оздравување.

Мојот карантин завршува, се посветувам на моите редовни активности. Овој Велигден е поразличен од оние кои ги паметиме. Овој најголем празник ќе го прославиме во кругот на семејството, и така ќе спасиме човечки животи, а на Христовото воскресение ќе се радуваме со нашите најблиски. Многу среќа, успеси и следниот Велигден заедно да го славиме во Божјите храмови. Бидете живи и здрави-порача Мицкоски.

РЕКЛАМА
- Реклами -