7.3 C
Ohrid
сабота, април 10, 2021
Почетна Македонија Отец Бобан: Јас и црквата приложивме доказ стар 2.000 години со кој...

Отец Бобан: Јас и црквата приложивме доказ стар 2.000 години со кој докажуваме дека не можe човек да се зарази од причесната.

Translate (Eng):[gtranslate]

Презвитерот Бобан Митевски од кабинетот на архиепископот на МПЦ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека нема докази оти лажичката за причест пренесува зараза, а тој и црквата приложиле докази кои се стари 2000 години.

РЕКЛАМА
- Реклами -