Бујар Османи: Благодарам НР Кина што и денес ни испративте вредна донација !!

Донација од Народна Република Кина со над 5000 тестови за Covid -19 и лична заштитна опрема, маски и скафандери тргна денес од Шангај за Истанбул, информираше вицепремиерот, Бујар Османи.

,, Се организираме за пренесување до Скопје.Благодарам на НР Кина.
Благодарам на вработените во Секретаријатот за Европски Прашања кои неуморно работат на обезбедување на донациите“-напиша Османи на ФБ.

Кинескиот амбасадор пред неколку денови во име на државата донираше 30.000 евра помош за здравствените институции.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here