5.2 C
Ohrid
вторник, март 2, 2021
Почетна Македонија Убави вести од Македонија: Бројот на излечени од коронавирусот порасна на...

Убави вести од Македонија: Бројот на излечени од коронавирусот порасна на 121

Translate (Eng):[gtranslate]

Заклучно со последните податоци објавени вчера, бројот на заразени со коронавирусот во Македонија порасна на 1.081.

Расте и бројот на излечени од вирусот, кој за 24 часа од 98 порасна на 121 лице, покажуваат податоците кои ги објави Министерството за здравство.

РЕКЛАМА
- Реклами -