Убави вести од Македонија: Бројот на излечени од коронавирусот порасна на 121

Заклучно со последните податоци објавени вчера, бројот на заразени со коронавирусот во Македонија порасна на 1.081.

Расте и бројот на излечени од вирусот, кој за 24 часа од 98 порасна на 121 лице, покажуваат податоците кои ги објави Министерството за здравство.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here