10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Малку ги слушаме мерките на телевизија, па сега и на возилата поставиле...

Малку ги слушаме мерките на телевизија, па сега и на возилата поставиле мегафони…

Translate (Eng):[gtranslate]

Општина Чаир на својот Јутјуб канал објави видео на кое може да се види како преку мегафони поставени на возило на скопската општина се бара од граѓаните да останат дома и да ги почитуваат препораките од владата.

РЕКЛАМА