2.6 C
Ohrid
четврток, јануари 21, 2021
Почетна Македонија Пристигнување на благодатниот Оган во Бигорски манастир

Пристигнување на благодатниот Оган во Бигорски манастир

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред само малку време благодатниот Оган од Ерусалим пристигна на аеродромот во Скопје, а истиот ќе биде пречекан од претставници на државата, претставник на Архиепископот, како и други претставници на Македонската православна Црква што ќе го пренесат во своите храмови. Од страна на јеромонах на нашиот манастир истиот ќе биде донесен, а потоа свечено пречекан за што ќе има и пренос во живо.

bigorski

РЕКЛАМА
- Реклами -