1.7 C
Ohrid
четврток, јануари 20, 2022
Почетна Македонија Министерот за внатрешни Наќе Чулев ги посети дежурните полицајци и ги предизвика...

Министерот за внатрешни Наќе Чулев ги посети дежурните полицајци и ги предизвика да се кршат со јајца.

Translate (Eng):[gtranslate]

По повод големиот христијански празник Велигден, министерот за внатрешни работи Наќе Чулев придружуван од раководството на СВР Скопје во текот на изминатата ноќ ги посети полицајците распоредени на полициските пунктови во неколку скопски населби во општините Гази Баба, Зелениково и Кисела Вода.

Министерот не ја пропушти приликата за традиционалната игра со кршење со вапсувани јајца со дежурните полицаји.

На полициските службеници од православна вероисповед ѝм го честиташе големиот христијански празник Велигден, а на останатите колеги ѝм посака мирна работна вечер.

РЕКЛАМА

фактор