Ороводецот од гевгелиско заврши во притвор, орото ќе го чини 2.000 евра.

Гевгелиското велигденско оро заврши со најмалку еден приведен и неколку идентификувани прекршители на полицискиот час, пренесе Телма.

Синоќа беше препраќано видео на кое се гледа како дваесетина жители на Гевгелија играат оро на улица за време на тридневниот полициски час.

Уште синоќа е приведено едно лице, додека се врши препознавање на останатите прекршители кои исто така ќе бидат казнети кривично.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here