22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Ороводецот од гевгелиско заврши во притвор, орото ќе го чини 2.000 евра.

Ороводецот од гевгелиско заврши во притвор, орото ќе го чини 2.000 евра.

Translate (Eng):[gtranslate]

Гевгелиското велигденско оро заврши со најмалку еден приведен и неколку идентификувани прекршители на полицискиот час, пренесе Телма.

Синоќа беше препраќано видео на кое се гледа како дваесетина жители на Гевгелија играат оро на улица за време на тридневниот полициски час.

Уште синоќа е приведено едно лице, додека се врши препознавање на останатите прекршители кои исто така ќе бидат казнети кривично.

РЕКЛАМА
- Реклами -