6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаАктерката Стојановска ослободена од вина: Здравјето ми е нарушено од долгогодишниот стрес

Актерката Стојановска ослободена од вина: Здравјето ми е нарушено од долгогодишниот стрес

Актерката Силвија Стојановска по речиси пет години откако започна судскиот процес против неа за шверц на дрога, е ослободена од вина.

Апелациониот суд ја одби жалбата поднесена од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција како неоснована и ј потврди ослободителната пресуда донесена од Основниот кривичен суд со што процесот сега е конечно завршен.

Стојановска за Фокус вели дека само сакала процесот побрзо да заврши.

Долгогодишниот стрес ми го наруши здравјето. Искрено, не можам ниту да се израдувам како што треба. Се чувствувам како издишан балон, само сакав што побрзо да заврши. И на последната расправа во Апелација им реков само побрзо одлучете, процесот веќе влезе во петта календарска година. Сега после речиси пет години кончено можам да продолжам со животот, вели Стојановска.
Извор Фокус

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...