-3.5 C
Ohrid
петок, јануари 15, 2021
Почетна Македонија Еве како ќе не служат келнерите после коронавирусот.

Еве како ќе не служат келнерите после коронавирусот.

Translate (Eng):[gtranslate]

На Фејсбук се појави забавно видео на кое се прикажани келнери кои ја замислуваат својата работа по 25 мај.

“Не сакаме да оставиме ништо случајно. Очекуваме метар и пол оддалеченост меѓу гостите и вработените. Имаме развиено внатрешни методолошки упатства и во моментов ги практикуваме со тимот и сме подготвени за какви било потенцијални тешкотии”, се пошегуваа во чешки ресторан.

РЕКЛАМА
- Реклами -