23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Мијалков ќе го спасува здравството со 5.300 тестови вредни 50.000 евра.

Мијалков ќе го спасува здравството со 5.300 тестови вредни 50.000 евра.

Translate (Eng):[gtranslate]

Компанијата „Best Way Investment“, чиј управител е Јордан Мијалков, син на Сашо Мијалков, се пофали дека донирала најнови корона тестови за македонското здравство, произведени од фирмата „Abott“.

„Бест Веј Инвестмент“ соопшти дека обезбедила 5.300 тестови за утврдување на Ковид-19, во вредност од 3.095.730 денари (50.000 евра) за потребите на Министерството за здравство.Инаку оваа фирма беше дел од мрежата која беше истражувана од провладините новинари и медиуми и беше прикажувана како дел од империјата на мрежата на Мијалков. Очигледно сега таквото истражување изостанува, а за Владата нема проблем за донираните тестови за министерството.

пишува:лидер

РЕКЛАМА
- Реклами -