30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Забава Новата хит песна ''Теткице'': Познатиот Охридски Јутјубер и објави војна на Гавазова

Новата хит песна ”Теткице”: Познатиот Охридски Јутјубер и објави војна на Гавазова

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред неколку денови настана вистинска виртуелна војна  помеѓу охридскиот јутјубер Wik Kakarotski и нашите фолк изведувачки, но на тапет беше нашата фолкерка Сузана Гавазова. Познатиот јутјубер ја искритикува фолкерката за нејзиниот стајлинг и нејзината песна Бум Бум која според него е смешна. Препукувањето настана во коментари на профилот од Гавазова, а нејзините колешки застанаа во одбрана, но јутјуберот не се откажува лесно, па овој пат реши да и посвети и песна насловена како Теткице.

Во продолежение ви ја прикажуваме неговата песна која е посветена на нашата фолкерка Гавазова.

РЕКЛАМА
- Реклами -