2.7 C
Ohrid
четврток, април 15, 2021
Почетна Македонија Охриѓанецот Д-р Игор Балевски од Марибор доаѓа специјално во Македонија да помогне...

Охриѓанецот Д-р Игор Балевски од Марибор доаѓа специјално во Македонија да помогне во борбата со коронавирусот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конфенреција го најави доаѓањето на Игор Балевски, доктор на медицински науки од областа на интервентна кардиологија при Универзитетскиот Клинички Центар Марибор.

Др. Игор Балевски е шеф е на тимот за интервентна кардиологија во Марибор и доктор на медицински науки за Интервентна кардиологија во Словенија, едукатор за интервентна кардиологија на доктори специјализанти од Европска унија.

РЕКЛАМА
- Реклами -