4 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Македонија Александра Скорниева е најдена жива и здрава!

Александра Скорниева е најдена жива и здрава!

Translate (Eng):[gtranslate]

Полицијата утрово ја пронајде жива и здрава 29-годишната Александра Скорниева, која вчера утро околу 8:15 минути излегла од својот дом и 24 часа од неа немаше ни трага ни глас.

Од СВР Велес ја потврдија информацијата дека Скорниева утрово е пронајдена кај мостот на браната на езерото Младост. Таа е во добра здравствена состојба и е контактибилна, со мала повреда на телото.

Нејзиното семејство синоќа побара помош од граѓаните, бидејќи Александра не си дошла дома цел ден. Утрово потрагата заврши успешно.

РЕКЛАМА

Izvor Batali.net

 

- Реклами -