1.8 C
Ohrid
недела, март 7, 2021
Почетна Македонија Малолетници од Скопје пукале со воздушна пушка во машиновозачот на товарен воз.

Малолетници од Скопје пукале со воздушна пушка во машиновозачот на товарен воз.

Translate (Eng):[gtranslate]

Неколку малолетници вчера пукале со воздушна пушка на воз кој сообраќал на релација Трубарево-Јанковиќ, при што било оштетено стакло од локомотивата. При оштетувањето нема повредени лица.

Од МВР денеска соопштија дека вчера во 17 часот било пријавено дека на дел од пругата пред влезниот сигнал на Железничката станица Скопје Север, во правец кон Железничка станица Ѓорче Петров.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

РЕКЛАМА
- Реклами -