4 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Свет Штом ''Терминатор'' почна да носи и да продава заштитни маски, овој вирус...

Штом ”Терминатор” почна да носи и да продава заштитни маски, овој вирус е дефинитивно опасен.

Translate (Eng):[gtranslate]

И неуништливиот терминатор се плаши од ковид-19.

Легендарниот актер Арнолд Шварценегер (72), познат по улогата на „Терминатор“, на свој начин се бори со коронавирусот, тој продава заштитни маски со ознака „Ќе се вратиме“.

Фразата „I’ll be back“ стана негов заштитен знак откако ја повтори во неколку делови на филмот „Терминатор“, а сега поранешниот гувернер на Калифорнија дизајнираше маска украсена со порака.

РЕКЛАМА


Неговите заштитни маски ќе почнат да се продаваат од 1 мај, а приходите од продажбата одат во добротворната организација „After-School All-Stars“, која им помага на децата од сиромашните семејства, но исто така обезбедува храна за семејствата кои се најпогодени од пандемијата на коронавирус. Тој ја основаше оваа организација во 2002 година и таа веќе поддржува околу 92,000 студенти во десет држави на САД.

Шварценегер долго време е вклучен во борбата против коронавирусот. Во март донираше 1 милион американски долари на „Фондот за поддршка на фронтот“, кој ги поддржува лекарите, медицинските сестри и луѓето од „првите линија“ во борбата против вирусот. Тој, исто така, постојано ги повикуваше своите обожаватели и следбеници на социјалните мрежи да останат дома, а на актуелниот гувернер на Калифорнија, Гевин Њусом, му помага како советник во борбата со пандемијата.

- Реклами -