5.3 C
Ohrid
понеделник, март 8, 2021
Почетна Македонија Би било убаво да се отворат онлајн обложувалници да има каде да...

Би било убаво да се отворат онлајн обложувалници да има каде да се забавува народот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерството за финансии предлага „онлајн-обложувалници“ наместо вообичаените обложувалници низ земјава, пренесува АлсатМ.

Овој предлог денеска е и на дневен ред на Владата. Изворите на Алсат во Владата велат дека со ова решение би дошло до затворање на објектите на обложувалниците, а државата очекува од „онлајн“ обложувањето да инкасира и до 50 милиони евра годишно.

За безбедноста на обложувањето и на плаќањата, имајќи предвид дека во многу случаи станува збор за офшор компании кои се во оваа дејност, нешите извори велат дека за тоа ќе има банкарски гаранции.

РЕКЛАМА

предлага „онлајн-обложувалници“ наместо вообичаените обложувалници низ земјава, пренесува АлсатМ.

Овој предлог денеска е и на дневен ред на Владата. Изворите на Алсат во Владата велат дека со ова решение би дошло до затворање на објектите на обложувалниците, а државата очекува од „онлајн“ обложувањето да инкасира и до 50 милиони евра годишно.

За безбедноста на обложувањето и на плаќањата, имајќи предвид дека во многу случаи станува збор за офшор компании кои се во оваа дејност, нешите извори велат дека за тоа ќе има банкарски гаранции.

- Реклами -