6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонијаМладината се збудали во Македонија: Качени на покрив и се снимаат за...

Младината се збудали во Македонија: Качени на покрив и се снимаат за на Тик-Ток

Скопските малолетници најдоа нов начин за дружење и избегнување на казните за недозволеното групирање. Од денеска со одлука на Владата за олеснување на мерките, младите добија дозвола за излез од 13 до 19 часот.

Инвентивноста на младите го помага и убавото време, па дел од нив забава најдоа на кровот од зграда во Капиштец. Камерата на 24 Инфо забележа четворица малолетници на покривот на една зграда на улицата Васил Ѓоргов.

Дружењето на кровот го користат и за фотографирање, и снимање за на социјалните мрежи кое може да биде опасно.

Бидејќи министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев најави дека полицијата ќе користи дронови за снимање на теренот во борбата против коронавирусот, се чини дека е вистинско време беспилотните летала да почнат да го надлетуваат Скопје.

Фото: Слободан Ѓуриќ

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...