8.3 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Македонија Младината се збудали во Македонија: Качени на покрив и се снимаат за...

Младината се збудали во Македонија: Качени на покрив и се снимаат за на Тик-Ток

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопските малолетници најдоа нов начин за дружење и избегнување на казните за недозволеното групирање. Од денеска со одлука на Владата за олеснување на мерките, младите добија дозвола за излез од 13 до 19 часот.

Инвентивноста на младите го помага и убавото време, па дел од нив забава најдоа на кровот од зграда во Капиштец. Камерата на 24 Инфо забележа четворица малолетници на покривот на една зграда на улицата Васил Ѓоргов.

РЕКЛАМА

Дружењето на кровот го користат и за фотографирање, и снимање за на социјалните мрежи кое може да биде опасно.

Бидејќи министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев најави дека полицијата ќе користи дронови за снимање на теренот во борбата против коронавирусот, се чини дека е вистинско време беспилотните летала да почнат да го надлетуваат Скопје.

Фото: Слободан Ѓуриќ

- Реклами -