8 C
Ohrid
петок, март 5, 2021
Почетна Македонија После 17-ти мај авионите на WizzAir повторно ќе летаат од Охридскиот и...

После 17-ти мај авионите на WizzAir повторно ќе летаат од Охридскиот и Скопскиот Аеродром

Translate (Eng):[gtranslate]

Компанијата WizzAir ја продолжи суспензијата на услуги на повеќето пазари во поранешна Југославија, поради новонастанатата ситуација со коронавирусот.

Превозникот, кој првично планираше да ги започне услугите од регионот на 1 мај, сега ги одложи повеќето летови до средината на мај или почетокот на јуни. Понатамошни промени остануваат можни известуваат од компанијата.

Авионите на WizzAir повторно од Скопје и од Охрид ќе летаат од 17-ти мај на сите дестинации освен Малта. Од 2 јуни ќе се лета и за Малта.– WizzAir искрено се извинува за нарушувањата што патната забрана може да им донесе на клиентите и уверува дека безбедноста и благосостојбата на нејзините патници и членови на екипажот останува врвен приоритет на авиокомпанијата, се вели во соопштението на компанијата.

РЕКЛАМА
- Реклами -