5.3 C
Ohrid
понеделник, март 8, 2021
Почетна Македонија Бојко Борисов ја брка Короната низ Бугарија со новата Македонска хит песна...

Бојко Борисов ја брка Короната низ Бугарија со новата Македонска хит песна ”Корона Чао”

Translate (Eng):[gtranslate]

Спорет екс премиерот Зоран Заев бугарскиот премиер Бојко Борисов важи за добар пријател на Македонија, а речиси секогаш во своите обраќања го користи терминот „Браќа Македонци“.

Така и овој пат, во една поинаква ситуација, каде што тој вози автомобил на бугарските автопати и ја слуша одличната преработка на познатата песна „Бела чао“ од Александар и Дац, насловена со името „Корона чао“.

„Само со заеднички напори, борбеност и дисциплина ќе се справиме со коронавирусот. Им благодарам на сите бугарски државјани кои ги почитуваат правилата. Само така ќе се вратиме на нашите нормални живот. Благодарност и до Дац и Александар. Северна Македонија може да смета на нашата поддршка“, напиша бугарскито премиер на својот профил на Фејсбук споделувајќи го следното видео:

РЕКЛАМА

 

- Реклами -