28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЗабаваВо комбе со лажен корона пациент, Индија ги казнува оние кои не...

Во комбе со лажен корона пациент, Индија ги казнува оние кои не ги почитуваат мерките (ВИДЕО)

Целосното затворање во Индија и забраната за движење се продолжени до 3 мај, со цел намалување на заболените од КОВИД-19.

Многу Индијци не ги почитуваат мерките, а еден од овие случаи се мажи кои се возат по тројца на еден скутер, без маски и заштитна опрема. Инцидентот се случил во Тирипур, а видеото од постапувањето на полицијата вирално се прошири.

Полицијата која патролира во градот применува уникатен начин за да ги казни престапниците и да ги научи лекција за заштитување, ги тераат да влезат во амбулантно возило. Тие не ни можат да претпостават што ги чека внатре.

Полицајците им кажуваат на мажите дека во возилото има пациент заболен од КОВИД-19. Видно вознемирени од информацијата, на видеото може да се видат младите мажи како безуспешно пробуваат да избегаат и да не влезат во возилото.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...