5.2 C
Ohrid
среда, март 3, 2021
Почетна Македонија За време на полициски час се вадат канделабрите во Скопје – се...

За време на полициски час се вадат канделабрите во Скопје – се растура Скопје 2014

Translate (Eng):[gtranslate]

Граѓанин на својот профил на Фејсбук објави фотографија на која се гледа дека работници ги вадат канделабрите во центарот на Скопје за време на полициски час.

-Шилегов и СДС го злоупотребуваат полицискиот час и ги вадат канделабрите во центарот на градот. Демек го растураат „Скопје 2014“. Се разбира, ќе следи тендер за нивни канделабри. Мора да лапнат што повеќе може, до изборите. Бандидти и криминалци. Се разбира, медиумите се „презафатени“ со корона вирусот, па не известуваат за ова, стои во неговиот пост на Фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -