9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаUncategorized @mkРапишана Петиција Американците тврдат дека позади овој вирус седи Бил Гејтс

Рапишана Петиција Американците тврдат дека позади овој вирус седи Бил Гејтс

Во САД е иницирана петиција за отворање истрага против фондацијата на основачот на Мајкрософт Бил Гејтс поради „злосторства против човештвото и злоупотреба на медицината“.

Петицијата, објавена на сајтот на Белата куќа „Ние, луѓето“, досега ја потпишале 425.000 луѓе, што е четири пати повеќе од бројот неопходен за официјален одговор од Белата куќа.

До федералната американската влада се апелира да побара од Конгресот да спроведе сеопфатна и јавна истрага.

„Додека ги гледаме случувањата околу пандемијата на ковид-19, многу прашања остануваат без одговор. На 18 октомври 2019 година, само неколку недели од официјалната прва жртва во Вухан во Кина, одржани беа два настани. Едниот е „Настан 201“, а другиот „Светските воени игри“, а двата се случија во Вухан“, пишува во петицијата.

Во петицијата против Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс потоа се вели дека „од тогаш почнува притисокот низ целиот свет да се направи вакцина и да се воведе биометриско следење на луѓето“.

Иницијаторите и потписниците на петицијата сметаат дека зад сето тоа стои Бил Гејтс.

Петицијата е почната на 10 април, а за само неколку дена ја потпишале 100.000 луѓе, што значи дека Белата куќа со ова прашање треба да се позанимава во рок од 60 дена.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...