9 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Uncategorized @mk Рапишана Петиција Американците тврдат дека позади овој вирус седи Бил Гејтс

Рапишана Петиција Американците тврдат дека позади овој вирус седи Бил Гејтс

Translate (Eng):[gtranslate]

Во САД е иницирана петиција за отворање истрага против фондацијата на основачот на Мајкрософт Бил Гејтс поради „злосторства против човештвото и злоупотреба на медицината“.

Петицијата, објавена на сајтот на Белата куќа „Ние, луѓето“, досега ја потпишале 425.000 луѓе, што е четири пати повеќе од бројот неопходен за официјален одговор од Белата куќа.

До федералната американската влада се апелира да побара од Конгресот да спроведе сеопфатна и јавна истрага.

РЕКЛАМА

„Додека ги гледаме случувањата околу пандемијата на ковид-19, многу прашања остануваат без одговор. На 18 октомври 2019 година, само неколку недели од официјалната прва жртва во Вухан во Кина, одржани беа два настани. Едниот е „Настан 201“, а другиот „Светските воени игри“, а двата се случија во Вухан“, пишува во петицијата.

Во петицијата против Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс потоа се вели дека „од тогаш почнува притисокот низ целиот свет да се направи вакцина и да се воведе биометриско следење на луѓето“.

Иницијаторите и потписниците на петицијата сметаат дека зад сето тоа стои Бил Гејтс.

Петицијата е почната на 10 април, а за само неколку дена ја потпишале 100.000 луѓе, што значи дека Белата куќа со ова прашање треба да се позанимава во рок од 60 дена.

- Реклами -