18.2 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Борисов нашиот јазик е толку сличен со вашиот, ние имаме заедничка историја..

Борисов нашиот јазик е толку сличен со вашиот, ние имаме заедничка историја..

Translate (Eng):[gtranslate]

Прво интервју на Бојко Борисов за македонски медиум: Никој не ви забранува каков јазик да зборувате, но се е во ваши раце ние ќе одиме по устав доколку е се во ред ќе ве подржиме.

РЕКЛАМА
- Реклами -