6.9 C
Ohrid
недела, март 7, 2021
Почетна Свет Познат индиски актер донирал по 1кг брашно за најсиромашните, никој не ја...

Познат индиски актер донирал по 1кг брашно за најсиромашните, никој не ја прифатил донацијата, но отпосле зажалиле кога дознале што има во брашното.

Translate (Eng):[gtranslate]

Aamir Khan е еден од најдобрите актери на  Боливуд..Донирал по 1 кг брашно во најсиромашниот дел од Делхи и голем дел од сиромашните граѓани не се појавиле за донација. разочарани од тоа што е 1килограм брашно не вреди ни да се земе..
Но тие што дошле се фактички најранливата категоријата на луѓе. Кога ги отвориле паковањето во вреќите нашле 15 000 -индиска валута- пари, што се наши 200 евра.
Одлична идеја и начин како без најава што има во вреќите, помошта да ја земат најзагрозените ❤

РЕКЛАМА
- Реклами -