4.4 C
Ohrid
среда, март 3, 2021
Почетна Македонија Убиство во Арачиново: Ја убил сопругата па избегал, но го фатила полицијата

Убиство во Арачиново: Ја убил сопругата па избегал, но го фатила полицијата

Translate (Eng):[gtranslate]

Жител на Арачиново ја убил сопругата, по што избегал, но набрзо бил уапсен од полицијата, дознава 24 Инфо.

По убиството осомничениот избегал, но полицијата успеала да го пронајде и уапси.

Од МВР потврдија дека станува збор за убиство.

РЕКЛАМА

-Во 12.45 часот било пријавено дека А.Н.(40) ја усмртил сопругата Б.Н.(36) во нивниот семен дом.Сторителот е прведен, велат од МВР.

Не се познати мотивите за убиството.

- Реклами -