5.9 C
Ohrid
сабота, март 6, 2021
Почетна Македонија За 20 години правата на македонските работници скратени повеќе од 60 пати.....

За 20 години правата на македонските работници скратени повеќе од 60 пати.. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Во последните две децении правата на работниците во македонија драматично се намалени. Својот револт работниците се повеќе го изразуваат преку социјални протести, наместо организирани штрајкови.
telma

РЕКЛАМА
- Реклами -