14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Забава Сите зборуваат за овој изум: Хрватски водител не советува како да се...

Сите зборуваат за овој изум: Хрватски водител не советува како да се заштитиме од 5G мрежата (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

„Можеби луѓето ќе ве погледнат малку чудно, но научени сме на тоа деновиве, здравјето е поважно од се колку и глупави да испаднеме“, рече Зоран Шпрајц, хрватскиот водител, на сите теоретичари на заговор, правејќи будали од нив на РТЛ.

„Ние им го должиме тоа на неколку наши гледачи, кои по емисијата минатиот четврток, побараа од нас да го испитаме влијанието на 5G зрачењето врз ширењето на коронавирусот“, рече Шпрајц.„Не е неопходно да носите инка додека сте во куќата, но ако излезете надвор, дефинитивно треба да ја ставите, луѓето може да ве погледнат малку чудно, но го научивме тоа деновиве, здравјето е поважно од сè колку и да испаднеме глупави“, тврди тој.

„Така ќе одам сега да излезам, затоа топло ве поздравувам и ви посакувам пријатен викенд. Добра ноќ”, рече на крајот Зоран Шпрајц.

РЕКЛАМА
- Реклами -